II NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

14.01.2018

«Znaleźliśmy Mesjasza» – to znaczy: Chrystusa. [J 1,41b]

2 NIEDZIELA ZWYKLALiturgia Słowa dzisiejszej niedzieli przypomina nam, że każdy człowiek jest powołany przez Pana, czyli wybrany do pełnienia woli Bożej w codziennym życiu.

Aby pełnić wolę Bożą, trzeba w swoim życiu znaleźć Mesjasza, czyli Chrystusa zaufać Mu i pójść za Nim, tak jak to zrobili uczniowie z Ewangelii.

Msza święta jest szczególnym czasem, gdzie można Go znaleźć. Otwórzmy nasze serca na dar Jego obecności i prośmy naszego Pana, aby wkroczył w codzienność naszych dni i nam błogosławił dodając potrzebnych sił w pełnieniu Jego świętej woli.