ORSZAK TRZECH KRÓLI 2018

ORSZAK TRZECH KRÓLI W TARGOWISKU

6.01.2018

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2018Podobnie jak to miało miejsce w miastach czy wioskach naszej diecezji, także ulicami Targowiska przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. Wydarzenie to miało miejsce 6 stycznia 2018 r., w uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną popularnie świętem Trzech Króli.

Święto Trzech Króli, to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich obchodzone na pamiątkę Mędrców, którzy udali się do Betlejem, aby oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi Chrystusowi.

Hasłem tegorocznych orszaków były słowa: „Bóg jest dla wszystkich”, a motywem przewodnim było przypomnienie, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich.

(FOTO w galerii)