Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi.

TRZECH KRÓLI 2018

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

6.01.2018

«A oto gwiazda, którą widzieli na Wschodzie, postępowała przed nimi» [Mt 2,9b]

UROCZYSTOSC OBJAWIENIA PANSKIEGODzisiaj obchodzimy jedno z najstarszych świąt w Kościele – uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną popularnie świętem Trzech Króli. Liturgia przypomina, że Jezus Chrystus przyszedł do wszystkich ludzi. W Ewangelii mędrcy – poganie, którzy poszukują Pana symbolizują wszystkich ludzi.

Gromadząc się w tym dniu na Mszy świętej, mędrcami stajemy się i my, kiedy przychodzimy do Chrystusa i oddajemy Mu cześć.

Uznajmy w Nim naszego Pana, jak uznali Go Mędrcy ze Wschodu, składając Mu dary jako Królowi, Kapłanowi i Bratu każdego człowieka. Upadnijmy, jak trzej mędrcy, na twarz i złóżmy Mu pokłon. I ofiarujmy swe dary: złoto naszych serc, kadzidło naszych słów i czynów, mirrę naszych cierpień i udręk codzienności.